ОмскАвтоСклад

Донецька селищна рада Балаклійського району

Про заборону несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території Донецької селищної ради

Про заборону несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території Донецької селищної ради

 

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ДОНЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

БАЛАКЛІЙСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я № 21

 

від 30 березня 2018 року

 

 

Про заборону несанкціонованої (стихійної) торгівлі

на території Донецької селищної ради

Балаклійського району Харківської області.

 

На засіданні виконавчого комітету Донецький селищний голова – Ващенко В. В. доповів, що згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на селищну раду та виконавчий комітет покладено контроль за станом благополуччя населення громади. Інформую, що в смт. Донець постійно та систематично здійснюється несанкціонована стихійна торгівля. Стихійна торгівля – це торгівля на території громади фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів і у невстановлених місцях з рук, з землі, без дозволу на розміщення об’єкту торгівлі. Несанкціонована торгівля продуктами харчування може спричинити харчове отруєння людей, оскільки ця продукція реалізується без відповідної документації та санітарно-епідеміологічних висновків. Таким чином, порушується громадський порядок, постійно вчиняються адміністративні правопорушення за ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (торгівля з рук у невстановлених місцях) та ст. 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності).

Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза санітарно-епідемічного добробуту населення. На вулицях нашого селища, майданчиках біля дитячого садка, біля житлового будинку по вул. Спортивна,9, в безпосередній близькості до проїзної частини, у дворах та в інших невстановлених місцях розгорнулася ціла мережа несанкціонованого збуту м’ясних і молочних продуктів, риби, городини, тощо. Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, мешканці територіального громади часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші і свіжіші, від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету. Активно торгують харчовими продуктами, без належного санітарного контролю зі самочинно встановлених точок продажу фізичні особи без реєстрації суб'єкта господарювання, утворюючи цілі осередки незаконної торгівлі продуктами харчування невідомого походження.

 

З метою запобігання випадкам несанкціонованої торгівлі та ліквідації її осередків на території смт. Донець, впорядкування роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, забезпечення дотримання вимог Правил благоустроюта забезпечення чистоти і порядку по Донецькій селищній раді Балаклійського району Харківської області, затверджених рішенням 911-VІІ ХХХІІ сесії VІІ скликання від 22 березня2017 року,керуючись пунктами 19, 20 частини четвертої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

 

 

В И Р І Ш И В :

 

1. Заборонити несанкціоновану (стихійну) торгівлю продуктами харчування на території Донецької селищної ради Балаклійського району Харківської області.

 

2. Створити робочу групу з моніторингу, профілактики та ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі в на території ради у наступному складі :

-Ващенко Віктор Вікторович – Донецький селищний голова,

-Гаврилюк Оксана Вікторівна – заступник Донецького селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради,

-Терещенко Андрій Сергійович - начальник Балаклійського районного управління Головного управління держпродспоживслужби в Харківській області,

-Жмурко Валентин Олексійович – дільничий інспектор Балаклійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області,

-Пензіна Оксана Іванівна - завідувачДонецьким ДНЗ № 1 (ясла-садок) Донецької селищної ради.

 

3. Надіслати дане рішення до Балаклійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, Лозівської місцевої прокуратури Харківської області, Держпродспоживслужби та фіскальної служби для порушення відповдіних перевірок суб’єктів господарювання, що здійснють незаконну господарську діяльність на території селищної ради.

 

4. Суб’єктам господарювання, що забезпечують функціонування ринку, інших об’єктів торгівлі, постійно вживати дієвих заходів щодо протидії та ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі на прилеглих територіях до ринків та об’єктів торгівлі.

 

5. Зобов’язати керівників та посадових осіб ПЖКГ «Донецьке» надавати оперативну інформацію до селищної ради та Балаклійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо місць здійснення несанкціонованої (стихійної)торгівлі на територіях, що обслуговуються підприємством .

 

6. Провести інформування громадян через розповсюдження інформації на дошках об’яв селищної ради та на офіційному сайті селищної ради щодо недопущення порушень чинного законодавства у сфері торгівлі та міру відповідальності за даного роду правопорушення. У весняно-літній період року проводити інформування громадян щодо потенційної небезпеки від придбання продуктів харчування у невстановлених місцях на території селищної ради.

 

7. Оприлюднити рішення на дошках обяв селищної ради та на офіційному сайті селищної ради.

 

8. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.

 

 

 

Донецький селищний голова В. В. Ващенко