ОмскАвтоСклад

Донецька селищна рада Балаклійського району

Нові правила виплати житлових субсидій (2019)

Нові правила виплати житлових субсидій (2019) 

              З початку 2019 року Урядом запроваджено дві моделі отримання житлових субсидій на відшкодування витрат з оплати комунальних послуг населенням. Паралельно працюватимуть два механізми монетизації субсидій  - безготівковий та виплата коштів готівкою. 

       Усі громадяни, які звернулися або звернуться в 2019 році до кінця опалювального сезону з новим пакетом документів для призначення субсидії вперше, або в зв’язку зі змінами в складі сімї, будуть опрацьовуватись в новій системі,яка передбачає   розрахунки за спожиті послуги субсидіантам безпосередньо на їх банківські рахунки в АТ «Ощадбанк» в безготівковій формі. Рахунок матиме спеціальний режим використання. Тобто, кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію та воду. Оплата житлово-комунальних послуг відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Ощадбанк зразу інформуватиме субсидіантів SMS-повідомленням про розрахунки субсидією з підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги, та отримають інформацію про необхідність,  у разі потреби,   здійснити доплату власними коштами за фактично спожиті послуги.

Для субсидіантів будуть створені персональні кабінети в Ощадбанку, де можна буде відслідковувати інформацію про розмір нарахованої субсидії, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів.

       Після закінчення опалювального сезону 2019 року, у червні місяці суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлових субсидій. Рахунок кожному субсидіанту Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення громадян у банк. Якщо сім’я заощаджувала, за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використати на власний розсуд. Сума зекономлених грошей залежить виключно від родини. Найбільшою вона може бути у енергоефективних, тих, хто має добре утеплений будинок, лічильники та енергоощадний котел.

Відповідно рішення Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року стартувала ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків на комунальні послуги, які виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидій.

Готів­кова форма буде засто­совуватися до тих домогосподарств, яким суб­сидія була призначена на поточний опалювальний період, тобто для громадян, які звернулися протягом жовтня — грудня 2018 року, а також тим, які звернулися після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з 2018 року.

Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневі комунальні послуги.

Кожному громадянину, який отримує субсидію з 2018 року, Укрпошта на початку березня доставить повідомлення про надання субсидії в готівковій формі із зазначенням розміру та способу виплати субсидії.

Субсидіанти-пенсіонери отримають субсидію готівкою одночасно з пенсією через Укрпошту або на свій банківський пенсійний рахунок (в Ощадбанку або іншому банку, в якому вони зазвичай отримують пенсію).

Всі одержувачі житлових субсидій, які не є пенсіонерами і користуються субсидією з 2018 року, зможуть забрати з 12 березня свою монетизовану субсидію в будь-якому відділенні Ощадбанку. Потрібен тільки паспорт та ідентифікаційний код. Немає ніякої прив'язки до місця реєстрації громадянина, який користується субсидією. У березні субсидія прийде грошовим переказом «Швидка копійка», в квітні вже на картку, яку банк видасть під час березневого візиту в Ощадбанк.

Для зручності отримувачам субсидії, які не є пенсіонерами, пропонується перед відвідуванням банку пройти реєстрацію на офіційному сайті або в Контакт-центрі Ощадбанку за тел: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів по території України). Це дозволить субсидіанту самостійно вибрати найближче відділення, зручний час і дату для отримання субсидії без черг. Отримати субсидію ця категорія субсидіантів зможе з 12 числа кожного місяця грошовим переказом через систему «Швидка копійка» Ощадбанку або на поточні рахунки, відкриті в Ощадбанку. При цьому якщо субсидіант, який не є пенсіонером, вже має поточний рахунок в Ощадбанку, то субсидія автоматично буде зарахована саме на цей рахунок, і Ощадбанк надішле SMS про її надходження (за умови активованої послуги SMS-банкінгу). При отриманні першої субсидії в грошовій формі через систему грошових переказів «Швидка копійка» субсидіанту запропонують відкрити поточний рахунок. Це дасть можливість при зарахуванні подальших субсидій отримувати від Ощадбанку SMS про надходження субсидії (за умови активованої послуги SMS-банкінгу). Не потрібно буде кожен раз відвідувати відділення для отримання субсидії - вона буде автоматично зараховуватися банком на карту. Отримуючи субсидію на карту, клієнт зможе знімати кошти в будь-якому банкоматі, а також зручно і своєчасно оплачувати комунальні послуги в мобільному або інтернет-банкінгу «Ощад 24/7».

Додаткові консультації про реєстрацію для відвідування відділень Ощадбанку і механізм одержання виплат, можна отримати, звернувшись до контакт-центру Ощадбанку за вищевказаним телефоном.

Увага! Таке поняття як «обов’язковий платіж», «розмір субсидії» у платіжках за послуги скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комунальних платежів, може використати на власний розсуд.

    Оплата за спожиті житлово-комунальніпослуги після 20 березня 2019 року не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на 1 травня 2019 року, у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340,00 гривень, субсидію на новий неопалювальний та опалювальний періоди не призначатимуть до повного погашення заборгованості.

    У травні 2019 року відбудеться процес перепризначення субсидій на новий період. Тому, усім  отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати нові заяву і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення, мешканцям сільської місцевості - до уповноважених представників селищних та сільських рад. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься лише тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році.

Кабінет Міністрів Украї­ни здійснює пілоту­вання паралельно двох моделей монетизації і за результатами аналізу їх­ньої ефективності ухва­лить рішення щодо впро­вадження однієї з них з травня 2019 року.