ОмскАвтоСклад

Донецька селищна рада Балаклійського району

Пам`ятка по газифікації будівель для переходу на індивідуальне опалення

Пам`ятка по газифікації будівель для переходу на індивідуальне опалення

Шановні мешканці смт Донець!

Беручи до уваги аварійність котельні, той факт, що на початок 2017 року в смт Донець квартир з офіційним індивідуальним газовим опаленням налічується близько 60%, а нелегально встановлене індивідуальне газове опалення ще у 25% домоволодінь, зважаючи на великі суми за теплопостачання в платіжках та борги населення за теплопостачання, починаючи з 2017 року на нарадах керівники Харківської обласної, Балаклійської районної адміністрацій підняли питання про переведення всього нашого селища на індивідуальне опалення, запропонували допомогти у фінансуванні цих проектів.

Був проведений гідравлічний розрахунок газових мереж в селищі і Ви бачите проводиться маштабна робота по реконструкції газових мереж як у багатоповерхових житлових будинках так і підземних газопроводів. Це все необхідно, щоб при переведенні домоволодінь мешканців на індивідуальне газове опалення всім вистачило обсягу газу.

Знаючи про те, що КП «Балаклійські теплові мережі» комунальне підприємство Балалклійської районної ради, з початку року неодноразово селищна рада, депутатський корпус, керівники підприємств звертались до керівництва Балаклійської районної ради та адміністрації з проханням ще хоча б на сезон залишити центральну котельну, бо можемо не встигнути завершити роботи по газифікації, але як Ви бачите, котельну зупинили та проводяться демонтажні роботи мереж центрального теплопостачання.

Відповідно до листа КП БРР «Балаклійські теплові мережі» від 25.06.2019 року № 481, центральна котельна по вул. Весняна 32 в смт Донець знаходиться в критичному стані і ремонту не підлягає, заборгованість населення за отриману теплову енергію сягнула більше 7 млн.грн та повідомлено Донецькій селищній раді, що котельна в новому опалювальному сезоні 2019 – 2020 років працювати не буде. Протоколом засідання районного штабу з підготовки до осінньо – зимового періоду в Балаклійському районі 2019 – 2020 років від 24.07.2019 року зобов’язано Донецького селищного голову повідомити мешканців смт Донець про те, що котельня в опалювальний сезон працювати не буде. На підставі цього виконавчим комітетом Донецької селищної ради 26.07.2019 року прийнято рішення про відключення від мережі центрального опалення багатоповерхових житлових будинків, які опалювались від центральної котельні КП «Балаклійські теплові мережі». Це рішення направлене до КП БРР «Балаклійські теплові мережі» для підготовки та надання актів про відключення багатоповерхових житлових будинків від мереж центрального опалення, як це передбачено законодавством.

Донецька селищна рада приносить Вам свої вибачення за тимчасові незручності, але якщо ці проекти не завершити, через велику кількість відбору газу в осінньо – зимовий період та неготовність газових мереж, ми можемо залишитись без газу, а отже і без тепла.

Що стосується матеріальної бази, то фінансування відбувається з обласного, районного та селищного бюджета. За рахунок обласного бюджету почалось будівництво котельні потужністю 2,2 МВт для обігріву дитячих садочків №1 та №2, загальноосвітньої школи №2, будівель медичного призначення та шести збірно – щитових будинків, в яких згідно будівельних та пожежних норм заборонене індивідуальне опалення. За рахунок районного та селищного бюджетів фінансується:

 • виготовлення проектів на реконструкцію систем газопостачання багатоповерхових житлових будинків та проведення експертизи;

 • виготовлення проектів на будівництво (підсилення) існуючих газопроводів низького тиску та проведення експертизи;

 • отримання технічних умов на підключення газу в квартирах (для квартир, в яких відсутнє індивідуальне газове обладнання офіційне);

 • виготовлення проектів на індивідуальне опалення квартир (для квартир, в яких відсутнє індивідуальне газове обладнання офіційне);

 • реконструкція систем газопостачання багатоповерхових житлових будинків;

 • будівництво (підсилення) існуючих газопроводів низького тиску;

 • матеріальна допомога особам, які нездатні самостійно встановити індивідуальне опалення (для осіб, які знаходяться на обслуговуванні в службі соціального захисту, та осіб, яких визначила уповноважена комісія)

 

Що стосується технічніх аспектів.

Замовником реконструкції систем газопостачання багатоповерхових житлових будинків є ПЖКГ «Донецьке» як балансоутримувач житлових будинків, Замовником будівництва підземних газопроводів є Донецька селищна рада. Згідно проектів, незалежно від того є індивідуальне опалення в квартирі чи ні, в кожну квартиру буде заведений газопровід для підключення в нову систему газопостачання. Мешканцям необхідно підписати Акт розмежування відповідальності з ПЖКГ «Донецьке». Якщо мешканці не допускають підрядну організацію до квартири для врізання в нову систему газопостачання, домоволодіння може бути відключене від газопостачання (це умова АТ «Харківгаз» як оператора газорозподільчих мереж та організації, яка експлуатує газопроводи на будинках, відповідає за погодження проектної документації).

Також важливий момент – це документи на індивідуальне опалення, які необхідні для розробки проекту на індивідуальне опалення квартири. Надаємо вичерпний перелік документів, які необхідно надати до селищної ради:

 • заява на відключення квартири від мережі центрального опалення від особи, на яку зареєстрована квартира – 2 екземпляра;

 • копія паспорту громадянина України, на яку зареєстрована квартира – 3 екземпляра;

 • копія ідентифікаційного номера особи, на яку зареєстрована квартира – 3 екземпляра;

 • копія технічного паспорту на квартиру – 3 екземпляра;

 • копія паспорту на газовий котел (за наявності) – 3 екземпляра;

 • копія документу, що посвідчує право власності на квартиру (витяг з державного режстру речових прав, свідоцтво про право власності, договір купівлі - продажу, договір дарування, спадкові документи, ордер на отримання квартири;

 • копія довідки про склад сім’ї – 3 екземпляра;

 • дозвіл на встановлення індивідуального опалення в квартирі (якщо крім власника квартири там ще хтось зареєстрований) – 3 екземпляра.

 

Важливо!

 • проекти на індивідуальне опалення квартир для мешканців безкоштовні (за рахунок бюджетних коштів);

 • якщо вище перелічені документи Ви не надавали, проект за рахунок бюджету розроблятись не буде;

 • ті, хто надавали документи раніше, оновлення не потрібне;

 • встановлення газових приладів, їх монтаж та підключення до мережі газопостачання всередині квартири за рахунок мешканців;

 • підписання Акту розмежування відповідальності з ПЖКГ «Донецьке» обов’язкове;

 • квартири, які мають офіційне індивідуальне газове опалення, не потребують оновлення документів, їх буде приєднано до нової системи газопостачання автоматично (при наявності власника квартири вдома під час врізок в газову систему всього будинку);

 • пуск газу буде відбуватись по кожному стояку окремо;

 • газові запорні органи згідно будівельних норм повинні знаходитись на висоті 1,5 – 1,8 м від рівня підлоги;

 • при підземних переврізках будинку до нової системи газопостачання АТ «Харківгаз» буде повідомляти мешканців про припинення подачі газу на час виконання робіт;

 • за будь – якими питаннями щодо індивідуального опалення квартир можна звертатись до Донецької селищної ради в зручний для Вас час.

 

Алгоритм переходу квартири на індивідуальне газове опалення.

 1. Реконструкція системи газопостачання багатоповерхового будинку (збільшення діаметрів газопроводів ззовні будинку та приєднання всередині квартири до лічильника.

 2. Розробка проекту на індивідуальне газове опалення в квартирі.

 3. Встановлення газових та опалювальних приладів в квартирі згідно проекту.

 4. Здача змонтованої згідно проекту системи індивідуального газового опалення представникам АТ «Харківгаз»

 

Вдячні за порозуміння.

З повагою, Донецька селищна рада